Managreen M1 20 l

Akce jaro 2024 - sleva 20%
Neohodnoceno
Značka: Lechuza
500 Kč –20 %
Managreen M1 20l
500 Kč –20 % 400 Kč 330,58 Kč bez DPH
Skladem

Substrát MANAGREEN M1 20 l je speciální substrát vyrobený z následujících minerálních komponent: keramického granulátu Liapor, vyrobeného vypálením speciálních jílů, jílového granulátu Splitt a minerálu zeolitu, který se vyznačuje vysokou sorpcí živin. Zrnitostní složení substrátu MANAGREEN M1 20 l vytváří optimální podmínky pro zdravý růst všech druhů rostlin. Minerální substrát pro snadné sázení a úspěšné pěstování bez škůdců na kořenech rostlin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Substrát MANAGREEN M1 20 l je speciální substrát vyrobený z následujících minerálních komponent: 

1) keramického granulátu Liapor vyrobeného vypálením speciálních jílů

2) jílového granulátu Splitt

3) minerálu zeolitu, který se vyznačuje vysokou sorpcí živin.

Díky svým vlastnostem substrát zajišťuje provzdušnění kořenového balu. Převažující velikost zrn jednotlivých minerálních komponent je v rozsahu 2 až 5 mm. Zrnitostní složení substrátu MANAGREEN M1 tak vytváří optimální podmínky pro pěstování interiérových a truhlíkových rostlin v samozavlažovacích nádobách. Není obohacen živinami.

Rozsah a způsob použití:

Substrát MANAGREEN M1 se používá pro pěstování pokojových a balkónových květin. Je vhodný pro sázení do samozavlažovacích nádob. Zajímavý vzhled substrátu jej umožňuje využívat i jako čistě dekorativní materiál při aranžování květin.


Postup při sázení:

1) Při výsadbě rostlin bal podsypeme vrstvou substrátu vysokou 3–5 cm (podle charakteru pěstební nádoby až 10 cm)

2) rostlinu zasadíme a její bal obsypeme substrátem MANAGREEN M1

3) vrchní vrstvu substrátu překryjeme dekoračním materiálem nebo substrátem MANAGREEN M1.

Substrát MANAGREEN M1 není obohacen živinami, pro zajištění optimální výživy je potřebné rostliny začít přihnojovat cca 1-3 týdny po vysázení. Přihnojujte při každé druhé až třetí zálivce. Používejte běžná tekutá hnojiva v dávkování uvedeném na etiketě.


Výrobek MANAGREEN je možné opakovaně použít k dalšímu sázení. Při opakovaném použití postupujte takto:

1) po vyjmutí rostliny substrát zbavte rostlinných částí (kořenů, listů, květů)

2) poté jej opakovaně (minimálně 3x) propláchněte v nádobě s čistou vodou, pro vyplavení zbytků hnojiv

3) po vyschnutí můžete substrát opětně použít k sázení

Doporučení pro pěstování rostlin v substrátu MANAGREEN M1

Substrát Managreen je možné používat pro úspěšné pěstování všech na trhu dostupných pokojových rostlin. Je vhodný zejména pro rostliny potřebující vytvoření bohatého kořenového  balu ( vzrůstově větší rostliny typu Ficus, Yuca, Dracena, Schefflera, Cycas, Zamiculcas, Alocasia, Sansevieria,  a jejich kultivary, též všechny druhy venkovních palem), kdy se ve speciálně namíchané struktuře substrátu Managreen utváří rychle a hustě spletitá struktura nových vlásečnicových kořínků rostliny. Tyto kořínky umožňují nejlépe rostlině čerpat vodu a živiny pro celý její organismus. Substrát je možné používat v kombinaci se všemi typy samozavlažovacích květináčů, zejména pak s květináči Lechuza.

Při přesazování je nutné použít vždy velikostně úměrnou nádobu, aby bal rostliny nebyl nově obklopen příliš velkým neprokořeněným prostorem substrátu (hrozilo by možné vyvrácení u rostlin, které mají velký objem nadzemní části – Yuca, Dracena, Alocasia, Scheflera, Ficus Alocasia, Strelicia palmy, atd.)

Substrát Managreen je bez hnojiv a kompostových složek a je tedy potřebné již od druhé zálivky po přesazení  dodat spolu se zálivkou vodorozpustné hnojivo pro pokojové rostliny a tyto dodávky hnojení  pravidelně v několikatýdenních intervalech opakovat. (intenzita hnojení je vždy závislá na druhu rostliny, a proto se informujte o potřebě živin pro vaší rostlinu u prodejce, nebo u odborníků na pokojové rostliny)

U malých květin, sukulentních rostlin a bylinek na parapetní pěstování je potřebné při výsadbě do substrátu Managreen  M1 dbát na správnou rovnováhu vlhkosti substrátu, kdy bylinky a malé rostliny mají často specifické požadavky na hospodaření s vodou.

V případě truhlíkových a balkonových výsadeb je potřebné dbát na sluneční osvit umístěných rostlin, kdy celodenní oslunění v letních měsících vyžaduje speciální pozornost v dostatečné zálivce pěstovaných rostlin. Případně doporučujeme použít substrát Managreen LM7, který je doplněn o vodozadržující složku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Managreen
Hmotnost: 18 kg
Objem: 20 l

Lechuza Managreen