Managreen Vital Plus 2 l

Akce jaro 2024 - sleva 20%
Neohodnoceno
Značka: Lechuza
88 Kč –20 %
Managreen VP 2l
88 Kč –20 % 70 Kč 57,85 Kč bez DPH
Skladem

Substrát Managreen Vital Plus 2 l je speciální substrát vyrobený z následujících minerálních komponent: keramického granulátu Liapor, vyrobeného vypálením speciálních jílů, jílového granulátu Splitt a minerálu zeolitu, který se vyznačuje vysokou sorpcí živin. Navíc obsahuje enzymatický stimulátor růstu podporující lepší zakořenění a růst rostlin po výsadbě. Zrnitostní složení substrátu Managreen Vital Plus 2 l vytváří optimální podmínky pro zdravý růst všech druhů rostlin. Minerální substrát pro snadné sázení a úspěšné pěstování bez škůdců na kořenech rostlin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Substrát Managreen Vital Plus 2 l je speciální substrát vyrobený z následujících minerálních komponent: 

1) keramického granulátu Liapor vyrobeného vypálením speciálních jílů

2) jílového granulátu Splitt

3) minerálu zeolitu, který se vyznačuje vysokou sorpcí živin.

4) enzymatická směs přírodní pomocné rostlinné látky extrahované na bázi přirozeného procesu zrání za přítomnosti ušlechtilých kultur mikroorganismů pozitivně podporujících intenzitu růstu vlásečnicových kořenů.

Díky svým vlastnostem substrát zajišťuje provzdušnění kořenového balu. Převažující velikost zrn jednotlivých minerálních komponent je v rozsahu 2 až 5 mm. Zrnitostní složení substrátu Managreen Vital Plus tak vytváří optimální podmínky pro pěstování interiérových a truhlíkových rostlin v samozavlažovacích nádobách. Není obohacen živinami.

Jeho přírodní enzymatická složka se aktivuje ihned při prvním zalití. Účinnost této složky působí 3-6 měsíců, dle intenzity zalévání a teplotních podmínek substrátu. (optimální teplotou substrátu je považováno rozmezí 15 - 36 °C).

Rozsah a způsob použití:

Substrát Managreen Vital Plus se používá pro pěstování pokojových a balkónových květin. Je vhodný pro sázení do samozavlažovacích nádob. Zajímavý vzhled substrátu jej umožňuje využívat i jako čistě dekorativní materiál při aranžování květin.


Postup při sázení:

1) Při výsadbě rostlin bal podsypeme vrstvou substrátu vysokou 3–5 cm (podle charakteru pěstební nádoby až 10 cm)

2) rostlinu zasadíme a její bal obsypeme substrátem Managreen Vital Plus

3) vrchní vrstvu substrátu překryjeme dekoračním materiálem nebo substrátem Managreen Vital Plus.

Substrát Managreen Vital Plus není obohacen živinami, pro zajištění optimální výživy je potřebné rostliny začít přihnojovat cca 1-3 týdny po vysázení. Přihnojujte při každé druhé až třetí zálivce. Používejte běžná tekutá hnojiva v dávkování uvedeném na etiketě.


Výrobek MANAGREEN je možné opakovaně použít k dalšímu sázení. Při opakovaném použití postupujte takto:

1) po vyjmutí rostliny substrát zbavte rostlinných částí (kořenů, listů, květů)

2) poté jej opakovaně (minimálně 3x) propláchněte v nádobě s čistou vodou, pro vyplavení zbytků hnojiv

3) po vyschnutí můžete substrát opětně použít k sázení

Doporučení pro pěstování rostlin v substrátu Managreen Vital Plus

Tento substrát je ideální pro sázení a přesazování náročných a choulostivých rostlin, které potřebují ihned po přesazení mít co nejlepší podmínky k rychlému ujmutí kořenů. Již při prvním zalití substrátu aktivujete samočinně obsah látek, které se postarají o ideální podmínky k růstu rostliny. Substrát je možné používat v kombinaci se všemi typy samozavlažovacích květináčů, zejména pak s květináči Lechuza.

Při přesazování je nutné použít vždy velikostně úměrnou nádobu, aby bal rostliny nebyl nově obklopen příliš velkým neprokořeněným prostorem substrátu (hrozilo by možné vyvrácení u rostlin, které mají velký objem nadzemní části – Yuca, Dracena, Alocasia, Scheflera, Ficus Alocasia, Strelicia palmy, atd.)

Substrát Managreen je bez hnojiv a kompostových složek a je tedy potřebné již od druhé zálivky po přesazení  dodat spolu se zálivkou vodorozpustné hnojivo pro pokojové rostliny a tyto dodávky hnojení  pravidelně v několikatýdenních intervalech opakovat. (intenzita hnojení je vždy závislá na druhu rostliny, a proto se informujte o potřebě živin pro vaší rostlinu u prodejce, nebo u odborníků na pokojové rostliny)

U malých květin, sukulentních rostlin a bylinek na parapetní pěstování je potřebné při výsadbě do substrátu Managreen Vital Plus dbát na správnou rovnováhu vlhkosti substrátu, kdy bylinky a malé rostliny mají často specifické požadavky na hospodaření s vodou.

V případě truhlíkových a balkonových výsadeb je potřebné dbát na sluneční osvit umístěných rostlin, kdy celodenní oslunění v letních měsících vyžaduje speciální pozornost v dostatečné zálivce pěstovaných rostlin. Případně doporučujeme použít substrát Managreen LM7, který je doplněn o vodozadržující složku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Managreen
Hmotnost: 0.5 kg
Objem: 2 l

Lechuza Managreen