Dají se pěstovat orchideje v květináčích Lechuza?

  • Odstraňte z kořenového balu Vaší orchideje zeminu (bez proplachování vodou). Nasypte na dno vložky zavlažovacího setu obsah přibaleného sáčku s LECHUZA-PON a na tuto vrstvu postavte orchidej. Nyní vyplňte veškerý volný prostor mezi kořenovým balem a stěnami vložky substrátem LECHUZA-PON či Managreen (UPOZORNĚNÍ: neobsypávejte kořenový bal zeminou!).
Orchideje v květináčích Lechuza
  • Prsty lehce přitlačte horní vrstvu granulátu, aby orchidej v substrátu pevně stála. Držte orchidej nad dřezem a propláchněte granule krátce vodou dokud nekape po zavlažovacím knotu dolů a volné částice prachu se nesmyjí. Nyní můžete zasunout vložku se zavlažovacím setem s orchidejí do obalu květináče.
  • Nyní nechte substrát s orchidejí 1 - 2 den oschnout.
Orchideje v květináčích Lechuza
  • Za 2 dny můžete nalít, v případě MINI-CUBI, na povrch substrátu asi půl litru vody. V případě květináčů s ukazatelem hladiny (MAXI-CUBI)  nalijte asi 1 litr vody až po horní značku (max) ukazatele hladiny. Vodu lijte na povrch, nikoliv do šachty. Voda prosakuje přes granule a hromadí na dně vodní nádrže. Počkejte, dokud Vaše orchidej nespotřebuje celou zásobu vody. Je důležité, abyste nechali orchidej asi 8 do 14 dnů s prázdnou nádrží na vodu vyschnout před dalším zalitím opět na povrch granulí až do úrovně max na ukazateli hladiny. Střídání těchto fází je důležité pro Vaší orchidej a mělo by být pravidelně prováděno.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení